LIST NA WIELKI POST 2021

Brzeg Dolny, 07.03.2021 r.

Drodzy Parafianie i Przyjaciele

W niełatwym dla wszystkich czasie pandemii przeżywamy kolejny w naszym życiu Wielki Post. To 40 dni pogłębionej modlitwy, postu i jałmużny. Jest to okres, który ma nam pomóc stać się lepszymi ludźmi i lepszymi chrześcijanami. Gotowymi na spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem.

Nadzieją i radością napełnia wasze liczne jak na warunki obostrzeń pandemicznych uczestnictwo w nabożeństwach dróg krzyżowych (w piątki o godz. 15.00 i 17.30) oraz w Gorzkich Żalach (w niedzielę o godz. 17.00) (martwi jedynie mały udział dzieci i młodzieży).

Rekolekcje wielkopostne poprowadzi w naszej parafii ks. Krzysztof Orai rozpoczniemy je w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca.

Jeśli nie będzie przeciwskazań to tego dnia będziemy chcieli przejść ulicami naszej parafii na Warzyń do kościoła Wszystkich świętych modląc się podczas Drogi krzyżowej o obronę Życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

W Wielkim Poście zapraszamy do zadbania o swoją duszę poprzez sakrament pokuty i pojednania, który w naszej parafii udzielany jest codziennie przed i w trakcie Mszy św. Spowiedź rekolekcyjna będzie miała miejsce w sobotę 27 marca (szczegółowy plan na drugiej stronie listu).

W Wielkim Poście pamiętajmy o zmarłych. Droga Krzyżowa połączona z wypominkami - modlitwą za zmarłych odbędzie się 26 marca o 19.00.

Przypominamy, że nasza Wspólnota Parafialna świętuję swój dzień Patronalny czyli Odpust uroczystą Mszą Świętą 3 maja o godz. 13.00.

2 maja planowana jest Uroczystość I Komunii Świętej, a tydzień później tzw. Rocznica. Terminu bierzmowania jeszcze nie znamy.

Liczymy na wygaszanie się pandemii i jeśli tylko będzie to możliwe zaprosimy was na kolejny Piknik Parafialny,

Jak wszystko dobrze pójdzie to 22 maja nasz parafianin a obecnie ks. diakon Michał otrzyma święcenia kapłańskie, a dzień później odprawi w naszej świątyni o 13.00 swoją pierwszą Prymicyjną Mszę świętą. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

Życząc owocnego przeżywania Wielkiego Postu i Świąt Paschalnych zapewniamy o modlitwie i z serca Wam błogosławimy.

Wasi Duszpasterze.

ks. Jacek Włostowski, Proboszcz
ks. Mateusz Ciesielski, Wikariusz
ks. Bartłomiej Szewczyk, Rezydent

p.s. Bóg zapłać za wszelkie ofiary spływające także na konto parafialne.

© MBKP.BD 2008-2021