LIST NA WIELKI POST 2022

Brzeg Dolny, 22.02.2022 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Drodzy Parafianie i Przyjaciele

Żyjemy w ciekawych czasach. Z nadzieją oczekujemy końca pandemii. Modlimy się też o pokój za naszą wschodnią granicą. Do końca dobiega czas karnawału. Wiemy, że wiele osób dopytywało o bal parafialny, który w tym roku nie doszedł do skutku. Ufamy, że wszystko dobrze pójdzie i spotkamy się na nim w przyszłym roku.

A tymczasem już 2 marca Środa Popielcowa, która rozpocznie czas Wielkiego Postu, czas wyciszenia, intensywnej i pogłębionej modlitwy, czas realizacji postanowień, czas przygotowania do największych świąt naszej wiary - Świąt Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzonych przez Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Dróg Krzyżowych (w piątki o godz. 9:00, 15:00 i 17:30) oraz w Gorzkie Żale (w niedzielę o godz. 17:00).

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii po raz kolejny poprowadzi o. Maksymilian Stępień, paulin z Wrocławia, przewodnik 2 grupy pielgrzymkowej i diecezjalny egzorcysta. Rozpoczniemy je w 27 marca.

25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Cmentarzu Komunalnym poświecimy pomnik Dzieci Nienarodzonych. Połączymy to z Mszą Św. w godzinie Miłosierdzia o 15:30 w intencji dzieci i rodziców, którzy przeżywają ból po stracie dziecka, często jeszcze przed jego urodzeniem.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta w piątek przed Niedzielą Palmową.

W Wielkim Poście zapraszamy do zadbania o swoją duszę poprzez Sakrament Pokuty i Pojednania, który w naszej parafii udzielany jest codziennie przed i w trakcie Eucharystii. Spowiedź rekolekcyjna będzie miała miejsce w środę 30 marca (szczegółowy plan na drugiej stronie listu).

W Wielkim Poście pamiętajmy o zmarłych. Droga Krzyżowa połączona z wypominkami - modlitwą za zmarłych odbędzie się 8 kwietnia o 17:30.

Przypominamy, że nasza Wspólnota Parafialna świętuje swój Dzień Patronalny, czyli Odpust uroczystą Mszą Św. 3 maja o godz. 13:00.

1 maja planowana jest Uroczystość I Komunii Świętej, a tydzień później tzw. Rocznica.

W czerwcu zaprosimy Was na kolejny Piknik Parafialny.

Natomiast już dzisiaj zapraszamy na 22 V 2022 na Festyn rodzinny organizowany w parku na os. Fabrycznym. Jego motywem przewodnim, będzie pokazanie wartości ludzkiego życia wolnego do uzależnień. Festyn uświetni występ rapującego księdza Jakuba Bartczaka czy zespołu Wyrwani z Niewoli i wiele innych atrakcji, o których poinformujemy bliżej maja.

W najbliższą niedzielę na Mszach Świętych przedstawimy sprawozdanie z funkcjonowania parafii w 2021 roku. Już teraz nadmieńmy tylko, że parafia, która przy ostatniej reorganizacji w 2007 r. liczyła 5300 mieszkańców obecnie (stan na 31.12.2021) zmalała do 4546 mieszkańców.

Kochani na zbliżający się Wielki Post i Święta Paschalne życzymy Wam zdrowia, radości i pokoju serca. Zapewniamy o modlitwie i z serca Wam błogosławimy.

Wasi Duszpasterze.

ks. Jacek Włostowski, Proboszcz
ks. Mateusz Ciesielski, Wikariusz
ks. Bartłomiej Szewczyk, Rezydent

p.s. Bóg zapłać za wszelkie ofiary spływające także na konto parafialne.

© MBKP.BD 2008-2022