OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA - 05.04.20

 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: "Hosanna", a za chwilę będzie wołał: "Na krzyż z Nim!". Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 • Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o 17.00.

 • Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez udział w liturgii za pośrednictwem massmediów i naszego parafialnego Facebooka

 • W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy. W tym roku ze względu na epidemie nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

 • W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy na adorację od 9.00 do 17.00 (maksymalnie 5 osób w kościele w jednym czasie). Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Transmisja Drogi Krzyżowej na Facebooku i poprzez kamerę parafialną o godz. 15.00 z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego i możliwość czuwania przy grobie Pańskim do godz. 23.00(maksymalnie 5 osób w kościele w jednym czasie). W piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.

 • Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Możliwość adoracji przy Bożym grobie od 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 20.00 (maksymalnie 5 osób w kościele w jednym czasie). W tym roku nie będzie błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20.30.

 • Triduum Paschalne odbędzie się BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Zachęcamy do licznego uczestnictwa poprzez środki społecznego przekazu szczególnie z naszego kościoła.

 • Istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedź) z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 • Można jeszcze zaopatrzyć się w świece na stół wielkanocny i baranki paschalne.

 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 i 18.00.

 • Składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary na cele parafialne.
 • © MBKP.BD 2008-2020